Techne sp. o.o.
Produkty

Mapa informacyjna i centralna wyszukiwarka

Mapa informacyjna to wielowymiarowy mechanizm klasyfikowania i wyszukiwania informacji.

 

Klasyfikacja informacji

Klasyfikacja informacji jest opcjonalna i odbywa się poprzez "metkowanie" elementu zawierającego informację. Elementami metkowanymi są wiadomości poczty wewnętrznej, artykuły bazy wiedzy, artykuły CMS, sprawy, wpisy na blogach oraz na forum. System korzysta z naturalnych "metek" jakimi są projekty, klienci oraz z poszerzonych klasyfikacji wykorzystywanych na potrzeby obsługi spraw.

 

Zasadniczym celem wykorzystania mapy informacyjnej jest wspomaganie procesu wyszukiwania informacji. Stosunkowo niewielki narzut czasowy podczas wprowadzania informacji zwraca się podczas jej odszukiwania. Aby jednak w pełni docenić rolę mapy informacyjnej trzeba choć raz skorzystać z efektów pracy wykonanej w innym dziale bądź z pracy wykonanej kilka lat temu przez kolegę, który odszedł do innej firmy.

 

Mapa informacyjna nie jest zwartym produktem, który obsługujemy w jednym miejscu - jej funkcjonalnością są rozdzielone między moduły w których informacja jest klasyfikowana oraz globalną wyszukiwarkę informacji. Stąd na schemacie budowy i funkcjonalności platformy przedstawiona jest w formie elementu układanki, a moduły z nią powiązane posiadają ten sam znaczek w prawym górnym rogu.

 

Globalna wyszukiwarka informacji

Umożliwia klasyczne tekstowe wyszukiwanie informacji, jednak jej zaletą jest działanie na wielu modułach TechneSystem jednocześnie. Jest to zdecydowanie szybszy sposób niż wyszukiwaniu informacji, w każdym z modułów z osobna. Należy jednak pamiętać, że narzędzia wyszukiwania poszczególnych modułów mają precyzyjniejsze metody  określania kryteriów zapytań, niemożliwe do zastosowania w globalnej wyszukiwarce.